Hakkımızda

RICE, 1998 yılında Charlotte ve Philippe Gueniau tarafından kurulan ,renkli melamin ürünleri, tamamen el yapımı sepetleri ve mutfak sofra eşyaları ile tanınan Danimarka ‘lı ev dekorasyon ve aksesuar markasıdır. Bugün RICE’ın 45 ülkede 2500’den fazla satış noktası bulunmaktadır.Hikayemizin detayları için tıklayın.

RICE, 1998 yılında Charlotte ve Philippe Gueniau tarafından kurulan ,renkli melamin ürünleri, tamamen el yapımı sepetleri ve mutfak sofra eşyaları ile tanınan Danimarka ‘lı ev dekorasyon ve aksesuar markasıdır. Bugün RICE’ın 45 ülkede 2500’den fazla satış noktası bulunmaktadır.
Tüm tasarımlar neşeli bir ruha ve çok fazla detaya sahiptir.
RICE’ın rüyası, günlük hayatınızı daha renkli hale getirmektir.
RICE ürünleri tasarımından yapım aşamasına kadar büyük özen ve titizlikle yönetilmektedir.
Ürünlerimizin çoğu üçüncü dünya ülkelerinde yaşayanlar tarafından yapılmaktadır ve tüm ürünlerimiz, insan hakları çerçevesinde, sağlıklı çalışma koşulları ile, çocuk işçiliğinden yoksun olarak üretilmektedir. RICE SA8000 standardının gerekliliklerini yerine getirir ve sorumluluk bilinciyle iş yapmak için Küresel İlkeler Sözleşmesini bir kılavuz olarak kullanır.

Neden ismimiz "RICE"?

Çoğu kişi bize RICE ismini soruyor neden ismimizin RICE olduğunu. Bilindiği üzere pirinç da pilav toplumlar için her zaman temel bir gıda maddesi olmuştur. Üstelik birçok ülkede hayatta kalmak için bu besin hayati önem taşımaktadır.İlk ürünümüz olan rafyalar Madagaskar’da üretilirken orada  bir kez daha pirincin önemine şahit olduk. İnsanlar maaş yerine bir torba pirinç alıyorlardı ve ihtiyaçlarını pirinç alışverişi ile sağlıyorlardı. Bizi oldukça etkileyen bu durum markamıza RICE ismini vermemize neden oldu.

2014 yılında RICE ailesinin yeni bir üyesi oldu “RICETERIA”

RICETERIA, RICE'ın eğlencesini, lezzetli yiyecek ve içeceklerle birleştiren bir cafe & mağaza konseptidir.

RICETERIA konsepti ile dünyanızı renklendirerek hayatınıza biraz sihir eklemek istiyoruz.

Birbirinden renkli ve tasarım dolu RICE ürünleri ile tanışmanız ve aynı zamanda kahvaltınıza, öğle yemeğinize, molalarına ya da kahvenize eşlik etmek için buradayız.

RICETERIA’da kendinize veya sevdiklerinize hediye alabilir, alışverişinize cafemizde mola verebilirsiniz.

RICETERIA’da beraber zaman geçirmenin önemli olduğuna inanıyoruz. Düzenli olarak özel event’ler düzenliyor, GÜNÜN SİHRİ’ni yakaladığınız anları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanız için buluşmalar düzenliyoruz.

Biz “HER GÜNÜN SİHİRLİ”olduğuna inanıyoruz ve sizleri bu sihirli dünyamıza bekliyoruz.


RICE & RICETERIA TÜRKİYE HAKKINDA


RICE Türkiye Distribütörü ve Riceteria Zorlu Center mağaza sahibi Çiğdem Akar 10 sene boyunca finans sektöründe farklı birimlerde görev almış olup 2015 itibariyle bireysel kariyer hayatına giriş yapmıştır.

RICE ile 2015 yılında, bir ev dekorasyon dergisi sayesinde tanışan Akar “Ürünlere ait ilk fotoğrafı gördüğüm anı unutamıyorum ve kurduğum ilk cümle “Nereden alabilirim!“olmuştu. Daha sonra bunun sadece dergide kullanılan bir görsel olduğunu ve Türkiye’de satışı olmadığını öğrendim. Hemen markanın sosyal medya hesaplarını buldum ve her paylaştıkları ürünü hayranlıkla takip etmeye başladım. Kısa bir süre sonra eşimin iş için yurtdışına seyahat etmesi gerekiyordu ve ondan gittiği şehirdeki Rice satış noktasından bolca ürün istedim. Uzun bir süre sadece fotoğraflardan sevdiğim Rice’ı kullanmaya başladığımda ise daha da çok sevdim. Çünkü Rice tüm o eşsiz desenleri, parlak renkleri ile vaat ettiği gibi bir anda size bolca eğlence getiriyor. Ülkemizde özellikle farklı tasarımlara sahip ev ve mutfak eşyaları için yeterli seçenek olmadığını düşünüyorum. Ve ülkem kadınlarının da her birinin ev ve mutfak eşyasına olan düşkünlüğünün farkındayım. Onlara da benim hissettiğim eğlence ve keyfi ulaştırmak istedim. Rice’ın da bu isteğime aynı şekilde heyecanlanması ile birlikte yola çıktık. Geldiğimiz aşamada Rice Türkiye Distribütörü olmaktan dolayı çok mutluyum.”


19 Ekim 2017 ‘de kapılarını Zorlu Center AVM’de açan RICETERIA Türkiye’de ilk dünyada ise 8. RICETERIA olmuştur.


About Us